Od wyboru działki po kupno nieruchomości

Zatrudnienie firmy budowlanej w celu postawienia własnego domu jest jedną z największych decyzji – oraz inwestycji – jakich kiedykolwiek się podejmiesz. Decyzja o budowie nowego domu z profesjonalnym wykonawcą ma wiele zalet. Możesz wybrać żądaną lokalizację, stworzyć indywidualny plan zagospodarowania przestrzeni i dopasować przystępny budżet.

Zanim jednak zalejecie fundamenty, musisz pamiętać, aby dopilnować kilku kwestii, aby zagwarantować gładki przebieg prac.

Lokalizacja jest kluczowa przy budowie wymarzonego domu

Po ustaleniu budżetu, pierwszym krokiem jest znalezienie miejsca na budowę Twojego wymarzonego domu. Miło byłoby, gdyby można było budować na dowolnej wolnej przestrzeni. Nie jest to jednak takie proste.

Musisz najpierw określić ogólny obszar, który Cię interesuje. Na przykład, jeśli chcesz wybudować się w niedalekim sąsiedztwie Warszawy, dowiedz się, które pobliskie miejscowości najlepiej nadają się do zamieszkania.

Niektóre obszary są przeznaczone do budownictwa mieszkalnego, a inne są przeznaczone są raczej na nieruchomości komercyjne, pomieszczenia ogólnodostępne, szkoły i parki. Musisz upewnić się, że wybrany obszar ma dzielnice mieszkalne.

Więcej o tym pisaliśmy we wpisie: czym się charakteryzuje właściwe mieszkanie.

Znajdź najlepszą firmę budowlaną

Zacznij poszukiwania renomowanych „dostawców domów”, będących w stanie stworzyć projekt w ramach Twojego budżetu. Wybierz firmę, która działa w Twoim obszarze, ma bogate doświadczenie w budowie domów, odpowiednie licencje, ubezpieczenia i zatrudnia profesjonalnych pracownikiem z odpowiednim fachem w ręku.

Czy jesteś gotowy, aby kupić lub zbudować swój własny dom?

Być może pomysł napełnia Cię niepokojem, pomieszanym z ekscytacją. Zacznij planowanie od określenia kosztów budowy domu (będzie on zależny od firmy, rodzaju domu, jakości materiałów, urządzeń, funkcji domu itd.).

Finansowanie wymarzonych domów pożyczkami

Ile kosztuje budowa domu? To zależy od bardzo wielu czynników. Średnia cena gotowego domu o powierzchni około 150 metrów kwadratowych, na działce wielkości około 400 metrów kwadratowych za Poznaniem, kształtuje się na poziomie około 500 tysięcy złotych. Jest to oczywiście cena orientacyjna.

Jeżeli planujesz wziąć kredyt na budowę domu, musisz uwzględnić koszta zarówno kupna działki, samej budowy i późniejszego wykończenia.

Jeśli planujesz kupić mieszkanie, dowiedz się o krokach, jakie temu towarzyszą.

Gdy jesteś gotowy na budowę nowego domu

Kiedy jesteś gotowy, aby złożyć projekt budowy domu w rękach wykonawcy, wybierz takiego, który zadba o to, aby każdy element procesu przebiegał zgodnie z planem i żeby budżet nie został przekroczony. Nie ryzykuj nawiązywania współpracy z amatorami.

Pozostaje tylko usiąść i wyobrazić, jak piękny może być Twój nowy dom.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *