Miejscowości pod Wrocławiem, gdzie warto zamieszkać

Pisaliśmy niedawno o tym w jakich miejscowościach zamieszkać pod Poznaniem, dziś przedstawiamy listę dotyczącą Wrocławia. Sprawdźcie, jakie lokalizacje są najbardziej przychylne nowym lokatorom.

Kąty Wrocławskie

źródło: wikipedia.org

To miasto oddalone od Wrocławia o 22 km. Dojazd do centrum zapewniają 2 drogi wojewódzkie.

Kąty Wrocławskie usytuowane są obok dwóch rzek Bystrzycy i Strzegomki. Zabudowę mieszkalną stanowią tu jedno i wielorodzinne domy, a także domy szeregowe.

Miasto zapewnia swoim mieszkańcom szeroki dostęp do edukacji i opieki zdrowotnej. Na terenie Kątów Wrocławskich znajduje się kilka placówek oświatowych dla dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym i szkolnym oraz kilkanaście specjalistycznych poradni i prywatnych gabinetów.

Miejscowość zapewnia też bogatą ofertę sportowo-rekreacyjną, która oprócz hal, boisk, kortów tenisowych, siłowni i klubów fitness zawiera również Adrenalina Park, czyli obiekt gwarantujący wrażenia dla amatorów sportów ekstremalnych. W parku adrenaliny znajduję m.in. eurobungee, parki linowe, tyrolki, adrenolot, minirafting i trampolina, zorbing, quady oraz strzelnica paintballowa. W okolicznych miejscowościach można zapisać się na kurs jazdy konnej oraz odwiedzić Wioskę Indiańską Pocahontas.

Obok miasta znajduje się Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy, dzięki czemu mieszkańcy mają kontakt z naturą.

Ceny tutejszych gruntów zaczynają się od 5000 zł za metr kwadratowy.

Bielany Wrocławskie

źródło: wikimedia.org

To niewielka licząca nieco ponad 3000 mieszkańców wieś, położona 11,7 km od Wrocławia. Mimo, że miejscowość nie jest duża, mieszczą się tu siedziby wielkich firm.

W latach 2007-2008 znajdował się tu Dom Wielkiego Brata, w którym mieszkali uczestnicy show. W Bielanach jest też studio ATM Group, w którym kręcone są odcinki serialu Świat Według Kiepskich. Na terenie miejscowości zlokalizowane jest też jedno z największych centrów handlowych w Polsce Aleja Bielany, w której znajduje się m.in. IKEA.

W Bielanach jest też kilka przedszkoli i szkół.

Dla osób ceniących sobie spokój Bielany Wrocławskie mogą nie być trafnym wyborem, ale dla tych, którym zależy na szybkim dojeździe do centrum miasta już tak. Dojazd do Wrocławia zajmuje ok. 20 min.

Ceny tutejszych mieszkań nie należą do najniższych, ale na pewno są mniejsze niż we Wrocławiu.

Smolec

źródło: wikipedia.org

To kolejna miejscowość położona w Gminie Kąty Wrocławskie, położona 2 kilometry od południowo-zachodniej części Wrocławia. Do miasta można dojechać również koleją.

Smolec od niedawna jest zagłębiem deweloperów, co rusz powstają tu nowe osiedla. Ceny mieszkań zaczynają się od 4,5 zł za metr kwadratowy. Na zabudowę miejscowości składają się jedno i wielorodzinne domy.

Smolec ma rozwiniętą sieć handlową, funkcjonują tu sklepy takie jak Żabka, Dino, Biedronka i Lidl.

Na terenie Smolca znajdują się żłobek, przedszkole oraz szkoła.

Zaletą kupna domu w tej miejscowości jest możliwość posiadania dużego ogrodu, który obiecują deweloperzy.

Kiełczów

źródło: wikipedia.org

To wieś położona 13,8 km od Wrocławia. Miejscowość graniczy z wrocławską dzielnicą Psie Pole.

Kiełczów bardzo prężnie się rozwija. W przeciągu ostatnich 15 lat liczba jego mieszkańców zwiększyła się trzykrotnie. Co roku wydawanych jest też ok. 500 pozwoleń na budowę.

Zabudowa Kiełczowa to głównie wolnostojące oraz bliźniacze domy jednorodzinne. Są też nowoczesne osiedla z blokami.

W miejscowości znajduje się zarówno szkoła podstawowa jak i kilka placówek edukacyjnych.

W Kiełczowie funkcjonuje kilka publicznych i prywatnych przychodni.

Jeśli chodzi o usługi, handel i sport podwrocławska miejscowość również nie zawodzi. Na terenie Kiełcza znajduje się wiele sklepów m.in. market Chata Polska oraz obiektów sportowych np. nowo wybudowana hala sportowa ze ścianką wspinaczkową.

Oława

źródło: wikimedia.org

Osoby poszukujące mieszkania na obrzeżach Wrocławia z pewnością zainteresuje Oława, miasto oddalone od Wrocławia o 27 km.

Dojazd do stolicy Dolnego Śląska nie zajmuje stąd zbyt wiele czasu. Zasługą tego jest bardzo rozbudowana infrastruktura. W Oławie znajduje się jedna droga krajowa, 2 drogi wojewódzkie oraz najstarsza linia kolejowa w Polsce.

W mieście funkcjonuje kilka placówek oświatowych: żłobki, przedszkola. szkoły, gimnazja, a także szkoły średnie. Na terenie Oławy znajduje się wiele sklepów, w tym centrum handlowe.

W Oławie wdrażany będzie program Mieszkanie Plus, w ramach którego wybudowanych zostanie około 150 nowych mieszkań. Projekt ma być realizowany w 2020 r. Osiedle ma składać się z trzech czterokondygnacyjnych budynków.

Mamy nadzieję, że ułatwiliśmy Wam nieco dokonanie wyboru 😉 Pamiętajcie, że przed kupnem mieszkania lub budowy nowego domu warto zapoznać się z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu, unikniemy w przyszłości przykrych rozczarowań.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *